دانلود مقاله ششمین جشنواره دانش آموزی نوجوان سالم(علل رفتار های پر خطر در نوجوانان چیست؟)

مشخصات مختصر و مفید این پست با عنوان دانلود مقاله ششمین جشنواره دانش آموزی نوجوان سالم(علل رفتار های پر خطر در نوجوانان چیست؟)قابل مشاهده می باشد برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه نمایید .|موضوع مقاله : علل رفتار های پر خطر در نوجوانان چیست؟(ششمین جشنواره دانش آموزی نوجوان سالم) قالب بندی : word ، قابل ویرایش تعداد صفحات : 10 شرح مختصر : مقدمه: رويكرد نوين و بينالمللي ارتقاي سلامت برخاسته از نياز تاريخي به تغييرات بنيادي در راهكارهاي د|721863|wdb|دانلود,تحقیق,مقاله,ششمین,جشنواره,دانش آموزی,نوجوان,سالم,مدرسه,علل,رفتار,پرخطر,در,جوانان,جشنواره نوجوان سالم,

موضوع مقاله : علل رفتار های پر خطر در نوجوانان چیست؟(ششمین جشنواره دانش آموزی نوجوان سالم)

قالب بندی : word ، قابل ویرایش

تعداد صفحات : 10

شرح مختصر :

مقدمه:

رويكرد نوين و بين‌المللي ارتقاي سلامت برخاسته از نياز تاريخي به تغييرات بنيادي در راهكارهاي دستيابي به سلامتي كامل بوده و به منظور تأمين، حفظ و ارتقاي سلامت بوجود آمده است.

در زمانهاي گذشته دغدغه اصلي متوليان سلامتي مردم، بيماريهاي عفوني بود و آنها با تنها راهكار مؤثري كه به ذهنشان خطور مي‌كرد يعني تقويت مقاومت مردم از طريق واكسيناسيون سعي در حل مشكلات بهداشتي و سلامتي مردم را داشتند. ليكن در دوره‌هاي بعدي مشكلات و دغدغه ديگري مطرح گرديد كه ناشي از شرايطي بود كه مردم بر اثر ورود به دوره صنعتي با آنها مواجه ‌شدند. تحولات فرهنگي، جمعيت شناختي، سياسي و ريشه شناسي بيماريها و مشكلاتي نظير بيماريهاي رواني،‌ انواع سرطانها، حوادث و سوانح، بيماريهاي قلبي- عروقي و استعمال دخانيات ديگر مربوط به ويروسها و باكتريها نبوده و با تقويت مقاومت افراد و تجويز دارو قابل پيشگيري و درمان نبوده و نياز به راهكارهاي جديد احساس مي‌شد. درواقع جنبش نوين ارتقاي سلامت در پاسخ به اين نياز مطرح شده است. براساس رويكرد ارتقاي سلامت، مردم مي‌بايست به نوعي توانمند شوند كه بتوانند مسووليت سلامتي خود را بپذيرند و شيوه زندگي سالمي را اتخاذ نمايند. به عبارت ديگر، توانمند سازي افراد و گروهها جهت اتخاذ شيوه زندگي سالم راه رسيدن به سلامت و ارتقاي آن است.

برخی از رفتارها که تاثیرات مستقیم و غیر مستقیم عمیقی بر سلامت فرد و جامعه می گذارند و عواقب منفی در بردارند " رفتارهای پر خطر " می نامند . در صورت ثبات این رفتارها در شخصیت فرد ، سبک زندگی او ناسالم نامیده می شوند. رفتارهای پر خطر سنین نوجوانی و جوانی عمدتا شامل استعمال دخانیات ، اعتیاد و سوء مصرف مواد ، رفتارهای مرتبط با صدمات و جراحات ( مثل خشونت ) ، رفتارهای جنسی ناسالم ، الگوهای ناسالم تغذیه و الگوی تحرک کم بدنی می باشند. شناخت این الگوهای رفتاری غلط و اجتناب از بروز این رفتارها و یا تداوم این رفتارها در نوجوانان و جوانان منجر به فراهم شدن زندگی سالم و کسب سلامتی و توانمندی این گروه خواهد شد . در این مجموعه سعی شده است رفتارهای پر خطر به اجمال توضیح داده شود.مطالب دیگر:
📝ادبیات نظری و پیشینه تجربی اخلاق کار📝بررسی انواع اخلاق در سازمانها و عوامل موثر بر رعایت اخلاق کاری📝اخلاق کار در ایران و ضرورت پرداختن به آن📝بررسی ابعاد اخلاق کاری و اهمیت آن📝مبانی نظری و پیشینه تحقیق هوش فرهنگی 39 صفحه📝چارچوب نظری و پیشینه پژوهش هوش فرهنگی📝ادبیات نظری و پیشینه تجربی هوش فرهنگی📝فصل دوم پایان نامه و پیشینه نظری هوش فرهنگی📝تقویت هوش فرهنگی و ارائه مدل های مختلف برای آن📝ماهیت هوش و هوش فرهنگی و بررسی تعاریف اندیشمندان از آن📝مبانی نظری و پیشینه تحقیق تعارض سازمانی 62 صفحه📝چارچوب نظری و پیشینه پژوهش تعارض سازمانی📝فصل دوم پایان نامه و پیشینه نظری تعارض سازمانی📝ادبیات نظری و پیشینه تجربی تعارض سازمانی📝چارچوب نظری و پیشینه پژوهش رفتار شهروندی سازمانی📝فصل دوم پایان نامه و پیشینه نظری رفتار شهروندی سازمانی 67 صفحه📝ادبیات نظری و پیشینه تجربی رفتار شهروندی سازمانی📝رویکردهای اصلی رفتار شهروندی سازمانی و عوامل تاثیرگذار بر آن📝دیدگاه های صاحب نظران در مفهوم رفتار شهروندی سازمانی📝نتایج و اثرات فردی و سازمانی رفتار شهروندی سازمانی📝فصل دوم پایان نامه و پیشینه نظری خلاقیت سازمانی 64 صفحه📝ادبیات نظری و پیشینه تجربی خلاقیت سازمانی📝مولفه ها و مدل های فرآیند خلاقیت با تاکید بر خلاقیت در سازمان📝تبیین مفهوم خلاقیت سازمانی و بررسی عوامل و موانع آن در سازمان ها📝مبانی نظری و پیشینه تحقیق هوش هیجانی و مدل های آن 66 صفحه